Parta z houpaček

15. února 2014 v 9:37
Bydlím ve 4. patře panelového domu na jednom sídlišti. Architekt sídliště, myslím, neměl mozek, jelikož jsou tu baráky postavené přímo proti sobě, takže si lidé vidí pomalu do talíře.
Máme tu 4 paneláky, který jsou postaveny do tvaru čtverce. Mezi nimi je plac, kde stojí prolézačka, po které se nedá prolézat až do nedávna tam stávaly i houpačky. Už od doby, kdy naše sídliště vylepšovali prolézačkou a betonovým placem, kde se dá stejně hrát jen floorball a hokej, se hrál na trávě fotbal. Sešla se parta lidí a začali jsme hrát. Nejdříve jsme jen tak kopali, že nás to stejně přestalo bavit, ale pak jsme se do toho nějak zažrali a hráli jsme od rána až pomalu do tmy.
Pamatuju si, že s námi vždycky hráli i ti starší, ale pak postupně přestali chodit ven a Hráli jsme jen my menší.
Bylo mi záhadou, kam ti větší mizí, protože s námi chodili ven a pak najednou chodili méně a méňe a pak chodit přestali a my je jen vídali, když někam šli náhodou kolem. Ať jsem nad tím přemíšlela ak jsem chtěla, nešlo mi to do hlavy. Pochopila jsem to až za pár let: Oni prostě vyrostli, nikam neodešli, pořád tu byli, ale byli jinde, a ikdyž by třeba chtěli jít s námi ven a zase blbnout, prát se, hrát fotbal, vybiku, přehazku a schovku, už na to neměli čas. Svoje předposlední prázdniny jsem strávila skoro celé na sídlišti, pokud nepočítám tábory a dovolenou, ale ty poslední jsem s nimi byla venku asi dvakrát. Dnes už s nimi ven nechodím, sice bych strašně ráda, ale nemám na to čas. Pochopila jsem, že jsem dospěla....
Zase ty lidi, co s námi chodili ven dřív potkávám:
třeba Lucku, která už má pětiletou dcerku, Ondru, o kterém jsem myslela, že zmizel a pak jsem zjistila, že bydlí pořád stejně, Tomáše, který chodil s mojí spolužačkou a změnil se tak, že bych ho nepoznala, Jeni, se kterou jsme na sídlišti zachraňovaly zraněnou vlaštovku a spousty dalších lidí...... Proto bych chtěla věnovat tenhle článek právě jim. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama