Souboj titánu

21. února 2014 v 21:16
Po celý život spolu soupeří dva velcí bojovníci: Mozek a srdce.
Předávají si vládu nad člověkem, jako by se nechumelilo a člověk je pak jako počasí.
Malé děti si to tolik neberou, ale když se člověk dostane do puberty, čast nad mozkem, vlastně rozumem, zvítězí srdce. Člověk je pak rozpolcený a dělá jednu hovadinu za druhou.
Bohužel jak stárneme, získáváme rozum a v našem životě přestává na lásku být čas. A pro člověka je těžší a těžší se zamilovat. Často si uvědomujeme jen zpětně své chyby a to, kolika lidem ubližujeme, ale nesnažíme se to řešit, ani napravit. Pak když si jako dospělí myslíme, že přemýšlíme a jednáme správně, ikdyž to ve většině případů není pravda, se snažíme zpětně napravit věci, které už změnit nemůžeme. Proč si vlastně lidé kompenzují přemýšlením to, že krotí svou fantazii a dospívá v dnešní době člověk tím, že zavře sny do šuplíku?
Občas vídám v očích dospělých, když se dívají na to, jak bezstarostně si jejich děti hrají a skotačí, trochu závisti. Myslím, že i oni by rádi šli a houpali se na houpačce, plácali bábovky na písku nebo si sedli na kolotoč a točili se dokud by jim nebylo zle. Je smutné, že musí skrývat to dítě, které v sobě mají a vědí, že ho nemůžou pustit ven.
Proto nechci být dospělá, být dítětem je vlastně báječné a dospělost nám dá volnost a tisíce možností, ale jednu věc nám sebere a tou je naše já....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama