Ano nebo ne?

1. prosince 2014 v 20:54
Čtenáři, moc se prosím nezamýšlej nad prvním odstavcem, možná sem úplně nepatří, ale bylo mi líto ho sem nedat….
Velmi často dospěje život člověka do okamžiku, kdy si dotyčný řekne: Dost! Ne! Už nikdy víc! Bohužel zřídkakdy mu toto jeho předsevzetí vyjde. Spíše naopak.
Čím dál častěji se pak v životě stává, že se nám některé zážitky opakují. Ne vždy jsou ale stejné. Záleží také na věku, ale i na naladění člověka a na jeho postupné schopnosti se smiřovat s věcmi takovými, jaké jsou. Dejme si malý příklad: První letošní sníh….
Kdybych se jako malá probrala a zjistila, že zima nadělila světu přes noc sněhovou čepici, běžela bych k oknu, otevřela ho a uplácala si ze sněhu, napadaného na parapet pořádnou kouli, kterou bych pak ohrožovala ostatní členy rodiny. Tahle bílá tající hmota by mi vmetla úsměv do tváře a rozsvítila oči, ale to bylo, když jsem byla malá.
Když se dnes probudím a zjistím, že sněžilo, první co udělám je, že vyskočím z postele a jdu se podívat k oknu a na teploměr jak moc je to zlé. Pak obvykle začnu nadávat, jak nesnáším zimu, a že už chci jaro, podzim a déšť. Na sníh raději nesahám, protože je mokrý a studí, co kdybych náhodou byla z cukru a rozpustila se? Venku pak schválně šoupu nohama ve sněhové břečce a zpod teplé zimní čepice se dívám, jak to stříká kolem. Většinou jsem pak celá špinavá a mokrá, ale co? Je přece zima!
Jednou, až budu dospělá, tak zimu asi také nebudu mít moc ráda, protože každý nový sníh bude znamenat prohazování chodníčku před domem, ale také čištění auta. Brrrr!
Už nikdy nechci čistit auto, jenže zima přijde za další rok znovu a s ní nejspíš i další sníh….
Takhle je to i s jinými věcmi. Například si lidé řeknou, že už nikdy nebudou pít. A druhý den?
Někdo jim zavolá, že je oslava a předsevzetí je to tam. Pak je to jen na nich, jestli usoudí, že jim to stojí za to nebo dodrží co si právě řekli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama