Snová devítka

2. prosince 2014 v 20:47
Jak už to v životě bývá, člověk musí překonat spousty překážek, aby konečně dosáhl odměny. Do deníčku jsem si kdysi napsala: Byl mi do cesty poražen strom, který rostl tisíce let- těžko ho obejít, lepší ho přelézt, avšak bude to náročné. Byla to celkem trefně použitá metafora. Nikdy jsem úplně nepočítala s tím, že se mi opravdu povede překonat překážky a dostat se k vytouženému cíli, ale stalo se.
Devátá třída: Můj poslední rok na škole, kam jsem přišla a téměř do konce zůstala jako cizinka: novicka, která nezapadá....
Neměla jsem téměř žádné sebevědomí, a to, které jsem měla, bylo ukryto tak hluboko v mém nitru, že jsem na ně nedosáhla. To je smutná pravda. Když se na to dívám dnes, zpětně, vůbec se nepoznávám.
Prvním krokem k tomu, abych se dostala k patě pomyslných schodů slávy byla olympiáda z ČJ, kterou jsem vyhrála!
Pak to šlo dál jako po másle ve stejném duchu: 1. místo v olympiádě z Dějepisu, následně druhé místo v okresním kole. 2. místo v biologické olypiádě, 1. místo v recitaci, to samé místo v okresním kole..... V průběhu roku i moderování poháru starosty města a prjev na posledním zvonění. Úspěchy všude, ikdyž vlastně dodnes netuším proč. Největším úspěchem roku bylo přijetí na obě školy, kam jsem se hlásila.
Špatné vztahy ve třídě šlo do kytek a konečně se vyjasnilo. Začali jsme se všichni bavit a nakonec jsme neměli to srdce se spolu rozloučit, možná to bylo tím, že jsme dospěli, možná tím, že jsme ve skrytu duše věděli, že už se nikdy neuvidíme pohromadě. Tak jsme dochodili devítku a rozprchli se. Většinu spolužáků vídám a máme si co říct, naštěstí.
Je pravda, že tou dobou jsem byla ještě dítě, které nezajímá nic jiného než to, jak udělat radost rodičům, netušila jsem, že se to do dvou měsíců změní, všechno, od základů. Jedna věta: Srpen 2013! :)
Slibuji, že se k němu už velmi brzy propracuji :)
*Lili*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama