Zákoutí fantazie

28. ledna 2015 v 10:28 | Lili
Najednou tam byl. Stál proti mně ve světle jakéhosi pomyslného reflektoru a všude okolo byla tma. Pomalu a opatrně jsem si ho prohlížela. Byl to skutečně on..... Stačil jediný pohled do jeho hlubokých tmavých očí a celým tělem mi projela vlna vzrušení. Potichu pokýval hlavou a sklonil ji.
Sbírala jsem odvahu se k němu přiblížit, trvalo to, ale nakonec jsem přeci jen natáhla ruku a pohladila ho po hlavě, a jela rukou dolů až k nozdrám. Zatřásl se a tiše, skoro neslyšně zaržál, jak známý a důvěrný to byl tón.
Už jsem to nemohla vydržet, vyhoupla jsem se svému koni na hřbet a pobídla ho do cvalu. Reflektor zmizel a přišel den, octli jsme se na nekonečné louce.
Vítr mi cuchal vlasy a já byla po dlouhém čase prázdna opět šťastná a plná pocitů, jenž mi už dlouho chyběly. V pozadí hrála tichá hudba, úplně v dálce...
Najednou se odněkud shora ozvalo dlouhé, hlasité zahvízdání a smích. Kůň se lekl, vzepjal se na zadních a pak se zastavil.
Otevřela jsem oči a rozhlédla se po okolí, pozorovalo mě nekolik párů očí, některé pobaveně, některé pohoršeně. Hledala jsem pomoc u svého koně, ale ten mlčel. Stál vedle kamene, kde svítil na displayi nápis: Vhoďte 10 Káčé....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama