Nevzdat to

5. února 2015 v 8:48 | Lili
Drazí čtenáři, rozhodla jsem se dát na vaše názory a vlít do svého psaní trochu optimismu. Proto bude tento článek takovým, řekněme slunečním paprskem ma věčně černém nebi.
Selhání. Vetšina lidí se k činnostem neodhodlá právě ze strachu z toho, že selžou. Proč se ale bojí věci, jež je více neu lidská a k životu prostě patří? Pochází strach pouze z jejich nitra nebo spíše z okolí?
Asi bychom si měli od určitého věku vybírat lidi, kterými se obklopujeme. Není totiž nic horšího než být ze všech strán demotivován a okrádán o odvahu.
Jsou takové dva základní důvody, proč býváme demotivováni: Demotivace od lidí, kteří se bojí ne abychom nezklamali je, ale abychom nezklamali sebe, jelikož vědí, že pak bychom všechno naše případné snažení vzdali; a demotivace od lidí, jenž to dělají pouze proto, že sami nenajdou odvahu k činům, k nimž se odhodláme my.
Druhý případ demotivace by nás měl proto spíše motivovat, vždyť tím tomu někomu, kdo se nám snaží uškodit, můžeme dokázat, že na to máme, a že jsme lepší než on. Totiž ten pocit vítězství v předem prohrané bitvrě je naprosto nepřekonatelný.
Ve výsledku ale stejně ani tolik nezáleží na tom, co tvrdí nebo chce naše okolí, ale pouze na tom, co chceme my.
A taky ani nikdy nezáleží na tom, kolik se nám do cesty postaví překážek nebo kolikrát zakopneme a natlučeme si. Je důležité, že se pokaždé tak jako tak dostaneme k předem vytyčenému cíli.... Hlavní totiž je se nikdy nenechat demotivovat a nikdy, i když nám náš cíl přijde nedosažitelný, se nevzdat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama