Princové jsou na kolotoč

16. února 2015 v 21:10
Většina dívek je už od mala dopována krásnou představou o princi, který za ní přijede na bílém koni a vezme ji na svůj pohádkový zámek za sedmero horami, sedmero řekami a bůhví kolikero čeho ještě, až se z toho jednomu motá hlava. Tam spolu žijí šťastně až do smrti. Pokud se nějaká taková dívka našla, pak jí skutečně gratuluji, ale zároveň k ní pociťuji soustrast, že to má všude tak daleko.
Praví princové, spíše rytíři, jsou povětšinou dnes již velmi vzácným úkazem a domnívám se, že možná už brzy zcela vyhynou. Dnešní doba totiž nedovoluje princeznám být princeznami, ale nutí je se přizpůsobovat tomu být i z poloviny princi, tím nechci naznačit, že by se ze světa stávala komunita hermafroditů, to chraň tisk, jen bych ráda jemně zkritizovala prolínání rolí princů a princezen.
Abych tedy pokračovala, z princezen se stávají princové a naopak. Netvrdím, že jsou všichni kluci (chlapi) padavky, najdou se i vyjímky, které jsem už výše zmínila, ale jsou mnohem méně mužní než dříve. No považte: dovedete si představit dnešní prince, jak hrdě nesou svůj erb vstříc osudu na svém bujném oři? To asi ne, spíše si je dovedu představit na kolotoči, ze kterého stejně čas od času jeden z nich spadne a odře si kolínka, která mu je třeba ihned pofoukat, ovšem jakmile se rána zacelí, kasá se, jaký je rek, a že to nic není...
Paradoxem je, že čím hůře snášejí bebíčka princové tím lépe je musí zvládat princezny, jinak by se z toho všeho zbláznily.
Nevím jak vy, ale nechci se dožít doby, kdy nám tu páni princové začnou chodit v kramflíčkách a dámy budou tasit kordy v jejich ohrožení, i když faktem zůstává, že jsem se nechtěla džít ani doby, kdy se můj sen o cestě za sedmero hor rozplyne, ale je to tu a realita pomalu odnáší mojí krásnou budoucnost v bleděmodrém paláci se zlatou kopulí...
Mám pocit, že je nejvyšší čas povolat zpět naše rytíře na koních, protože, přiznejme si to, kdo by chtěl čistit kameny z odřených kolenou?
*Lili*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama