Skládačka

28. února 2015 v 12:05 | Lili
Zelená krabice s fotkou z Řecka a fotkou Eiffelovky se na mě vyzývavě zašklebila z otevřené skřínky. Tak nějak bez přemýšlení jsem po ní sáhla a vytřepala z ní jeden ze sáčků, které obsahovala.
Davy, lidí stojící okolo fontány, rozkládající se nedaleko majestátní věže…
Fontána se zlatými sochami přímo uprostřed malých nádherně modrých jezírek. Procházím podél ní a stále z ní nemohu spustit oči. Jdu až kam mi zábradlí dovolí a pociťuji nutkání ho přelézt, abych se dostala až k bělostným sochám. Nějací lidé se tu fotí, nebudu jim tedy překážet v záběru a raději se uklidím.

Otočím se a najednou ji uvidím: Jako by vyrůstala uprostřed tohoto dokonalého města. Jako maják se tyčí do obrovské výše a vrhá stín dolů na nás, obyčejné smrtelníky. Je nádherná, opravdu nádherná. Nikdy se mi nenaskytl pohled na něco tak úžasného, jako právě teď na královnu Paříže.
Pomalu zvedám zrak a pečlivě si prohlížím každý detail, na který dohlédnu: Jak impozantní.
Modrá obloha, jejíž krásu špiní jen pár mráčků také bere za své. Už chápu, proč je Paříž městem lásky. Pochybuji, že někdy uvidím něco romantičtějšího, než právě tohle.
Narovnám bolavá záda, vstanu a protáhnu se. Beru do ruky poslední modrý dílek a ukládám ho na své místo. Ten obraz je krásný. Jsem ráda, že jsem si vybrala pro dnešní večer právě puzzle s Eiffelovkou. Dokonale mi totiž posloužily jako zbraň proti upírům.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama