Upíři

24. února 2015 v 5:51 | Lili
Při slově upír si mnohý z nás představí elegantního vysokého muže, většinou ve středních letech, v obleku nebo tmavém oblečení, jak s vyceněnými tesáky čeká na svou oběť, aby ji mohl buď nemilosrdně zbavit života nebo z ní udělat podobnou nestvůru jakou je on sám, případně jedinci, ovlivnění Twillight ságou by okamžitě v představách viděli Edwarda Culena, skákajícího, s Bellou na zádech, po stoletých stromech.
Ovšem ne vždy musí být upír nějaká taková potvora, vlastně ani v nejmenším, je důležité si definovat co takový upír dělá. Mohla bych vytáhnout vědeckou studii a dlouze vysvětlovat chování upírů, ale vezmu to jednoduše: Upíří pijí krev.
Každý z lidí na planetě má svého upíra, jednoho nebo i víc, ale je to věc, která mu pije krev, a která ho může dohnat časem i k šílenství…
Takže upír, rovná se problém. Neznamená to, že bychom se měli začít bát, že přijdeme o zdravý rozum, ani v nejmenším…
Od pradávna se ví, že ani upíři nejsou nezničitelní, tak si vezměte například normálního upíra a česnek. Bojí se ho, jelikož by mu mohl přinést zkázu a raději se před ním stáhne do bezpečí. Něco podobného se děje i se slunečními paprsky, ty podle mytologie upíra při zásahu okamžitě sežehnou.
Možná je důležité si najít sluneční paprsek nebo alespoň stroužek česneku, který by dokázal našeho vlastního upíra oslabit nebo dokonce zničit.

To je moje rada jak se poprat se svými upíry, ovšem najít proti nim zbraň musí každý sám, ale není to tak těžké, jak se zdá, někdy může proti upírovi stačit i obyčejný smích….
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama