Aprílové počasí

4. dubna 2015 v 0:06 | Lili
Zdravím všechny čtenáře, s velkou radostí vám přináším druhý dubnový čánek, tentokrát článek na přání :) Nápad Honzy a Věrky ;)
Každé ráno má většina z nás takový zvyk, že je-li v dohledu okno, podíváme se hned po probuzení, jaké je počasí. Samozřejmě, že pokud vstáváme ještě za tmy, moc toho neuvidíme a musíme si počkat ven. Smůla.
Takový pohled z okna může být ale v některých ročních obdobích naprosto zbytečný, jelikož počasí je předvídatelné. Například, nemůžeme uprostřed srpna čekat, že bude padat sníh a tudíž se proti sněhu pojistit papaškou na hlavu, kabátem až po kotníky a sněhulemi někam do pasu, takhle to v srpnu skutečně nefunguje, i když, když o tom teď tak přemýšlím, tak to už není moc potřeba ani v prosinci... Podíváme-li se teď... je to k ničemu, jelikož za chvilku vše bude jinak...
Ale zpět k tématu: Je jaro, příroda se probouzí k životu, zvířátkům se rodí mláďátka, všechno pučí, sluníčko svítí, pyl lítá, Lili pčíká.... :D Takhle vypadá klasický duben, tedy alespoň v naší dimenzi.
Nicméně, to, co se venku děje teď připomíná spíš trakaře než dubnové počasí. Ne, vážně, připadám si jako v pohádce O Pejskovi a Koččičce, ten díl, kde si myli podlahu a následně věšeli prádlo:
Jakmile prádlo pověsili, začalo pršet, tak se běželi schovat a vysvitlo sluníčko, tak ho zase pověsili...a tak pořád dokola, až do večera, kdy prádlo složili do koše a šli spát. Pane Čapku, měl jste skutečně velkou fantazii, co se tohoto týče... a nebo jste jen zažíval dubny podobné těm našim...
Každopádně, nebaví mě počasí, kdy netuším co si vzít na sebe, ač vlastně nosím ten samý druh oblečení po celý rok... ale i tak: Jdu s deštníkem, aby na mě nesněžilo a nepršelo domů z autobusu, podotýkám, že to mám tři minuty ze zastávky a při cestě nejprve zmoknu, pak je ze mě sněhulák, pak mě málem odnese vítr, a to si nedělám legraci, i když vážím pomalu stejně jako novorozené slůně, a pak když hledám klíče, svítí mi sluníčko do obličeje!!
Tak pokud má být tohle vtipné, tak není... Duben asi úplně nepochopil význam aprílových žertíků... jaksi zapomněl, že by měl ještě prvního někde bafnout, zakřičet "Apríl!!" a nechat těch hloupostí... Asi má sklerózu nebo jen anglický smysl pro humor...
Nicméně, asi si s ním brzy promluvím, protože jestli mám do školy jedzit na sáňkách, mohl by to zařídit tak, aby mi ten sníh vydržel déle, než ty sáňky vůbec najdu.... :)
*Lili*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama