Můj názor

8. května 2015 v 13:24 | Lili
Stála proti mně a nepokrytě zírala. Sjížděla mě očima nahoru a dolů a zase naopak, jako by si v obchodě prohlížela zboží a nemohla se rozhodnout jestli se jí líbí nebo ne. Ticho začalo být nepříjemné. Nadechla jsem se a vyřkla otázku, která už dlouho visela nejen ve vzduchu, ale i v mojí mysli a neustále se vracela: "Co ty si o mně vlastně myslíš?"
Otázka mi byla vzápětí zodpovězena a její autorka se ani nezačervenala "Jsi divná..."
Zalapala jsem po dechu: "Můžeš to rozvinout prosím?"
Trochu se zavrtěla "A mám být upřímná?"
"To jsi vždycky, ne?"
"Fajn, ale posadíme se na to."
Usadily jsme se proti sobě a na na mě zase dlouhou dobu zírala, pak se nadechla, podrbala se ve vlasech a začala:
"Asi bych měla začít se vzhledem- Neuškodilo by ti shodit pár kilo, v poslední době jsi dost přibrala a začínají si toho všímat i ostatní" přikývla jsem: nic nového,"možná by ti neškodilo udělat něco s vlasy, totiž tahle barva, blond-zrz-hnědo-černo-kaštanová začíná vypadat divně. Taky bys mohla přestat být líná a začít používat kondicioner, až se dokopeš k tomu, abys zvedla zadek a šla si ho koupit.
Slušelo by ti trochu barev. Vážně, vypadáš, jako kdybys šla denně na pohřeb, ne-li na popravu- svou vlastní. Taky by ses mohla začít oblíkat trochu jako holka, je sice super, že klučičí věci jsou pohodlný, volný a cítíš se v nich dobře, ale všichni si budou myslet, že si prosě hraješ na kluka.
Chápu, že to je jen a jen tvůj styl a všimla jsem si, že se někteří lidé snaží tě kopírovat, ale měla by sis uvědomit, že jsi za nedlouho dospělá, a že na pohovor do práce prostě nemůžeš přijít v kvádru, ale měla bys mít aspoň sukni."
Začínala jsem se nad tím zamýšlet: měla pravdu.
"Chováš se fakt divně- hele, já nechápu, proč se furt tak přiblble usmíváš, jo máš pěknej úsměv, ale lidi si myslí, že jsi magor, když jdeš po ulici a culíš se. Dál nechápu, proč se furt snažíš rozesmívat svoje okolí, je to trapný. Podle mě se až moc angažuješ a snažíš prorazit. Lidi o tobě vědí, měla by ses konečně přestat snažit jít proti proudu a konečně se začlenit.
Pak jsou tu ty tvoje nálady a to tvoje 'nebudu nikoho obtěžovat svýma problémama', vždyť když má někdo problém, tak jde taky za tebou a řekne ti to, ty mu pomůžeš a neobtěžuje to. Rozumím, že lidem nevěříš a po tom, co se dělo dřív se ti ani nedivim, ale mohla bys přestat žít minulostí a konečně na to zapomenout.
Mate mě ta tvoje osobnost: Na jednu stranu jsi hodně chytrá, máš plno zájmů a činností, jednáš s vysoko postavenejma lidma, nebojíš se prosadit si svůj názor, jsi vážná a rázná a na druhou stranu děláš blbosti, křičíš na celý kolo a směješ se jako hyena. Je to docela děsivý...
Nemyslím, že jsi špatný člověk, to rozhodně ne, a myslím si, že není moc lidí v tvém okolí, co by mi odporovalo, a vím, že máš nepřátele a lidi, co tě nemají rádi, ale to je taky kvůli tomu, že jsi něco dokázala nebo, že jsi prostě lepší něž oni, jen jsi vážně trochu... divná, což ovšem neznamená, že jsi špatná, a je to na tobě vlastně asi to, co mají lidé rádi a také proč tě mají rádi: že nejsi jako ostatní, že nesplňuješ normy a hodnoty, že jsi to prostě ty... jen ty..."
Se zájmem jsem si tuto osobu prohlížela. Měla pravdu... Vlastně, má pravdu. Pořádně jsem se na ni ještě jednou podívala. Viděla jsem šmouhy, které ji pokrývaly. Usmála jsem se a zavrtěla jsem hlavou: Měla bych to zrcadlo konečně vyčistit....
---- Díky za nápad na článek svému Klokanímu kamarádovi! ----
*Lili*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama