Říjen 2015

Váhání

6. října 2015 v 22:12 | Lili
Čas od času se nám přihodí určitá věc, která může být vtipná, ale jen pokud se na ni díváme jinýma očima. Každému z nás se třeba stalo, že někde zakopl a třeba následkem toho spadl, bolelo ho to, byl naštvaný, že se ztrapnil, že nekoukal na cestu a tak podobně. Ti, kdo dotyčného viděli se začnou smát, ale proč? Ano, samozřejmě si každý uvědomuje, že stát se to jemu, tak by se asi necítil o moc lépe než ten, kdo zakopl, ale jde o to, že se situace odchýlí od normálu, ne každý jde a zakopne. A navíc, třeba jen výraz a reakce toho, kdo zakopl může být vtipná. Takže v takové situaci nejde o výsměch, ale prosté pobavení z nastálé situace.
Nicméně měla bych se trochu přiblížit k tomu, proč jde v tomto článku o vážení.
Lidstvo je v dnešní době mnohem závislejší na technice než si kdokoli z nás dokáže přiznat a čas od času se stane, že technika selže a my jsme pak nahraní. A to samé se stalo i mně, jen jsem nevěděla, že technika selhala.
Normální všední večer a normální všední nuda, až na to, že jsem si sedla na postel a ta se zvláštně prohnula. Začal ve mně hlodat pocit, že jsem nějak extrémně těžká a donutila jsem se jít se zvážit, což pro jistotu moc často nedělám. Odhrnula jsem si kobereček v koupelně a stoupla si na váhu. 89,9 kg byl konečný verdikt. Moje reakce byla pláč... Jak je sakra možné, že mám najednou tolik- i když prohnutá postel na ledacos poukazovala.
Rodiče si všimli, že mi něco je a hlavně si všimli rozpatlané řasenky na mém obličeji. Když jsem jim to řekla, podívali se po sobě a začali se smát. Nechápala jsem to. Čekala bych od nich podporu nebo pomoc s řešením, ale tohle ne. Pak mi jen tak mezi smíchem oznámili, že kdybych to nevěděla, tak je váha rozbitá a ukazuje víc, nejdřív mi to vtipné nepřišlo, avšak, dívám-li se na to zpětně, je to vážně k smíchu.
Ulevilo se mi, ale jen na chvíli. Stále mě znepokojuje prohnutá postel. Takže 90 kilo asi nakonec nemám- naštěstí, ale hubnout začnu stejně. Možná tohle technické selhání bylo k něčemu dobré, protože to byl impulz k tomu, abych se sebou konečně začala něco dělat a nenechala to zajít tak daleko, jak mi dnes ukázala naše komediantka váha. Tak mi držte palce, ať se mi to povede. :)
*Lili*