Listopad 2015

Srandy konec

1. listopadu 2015 v 23:11 | Lili
Byl krásný slunečný den, ideální teplota, všechno tak, jak má být, lidé se na sebe smáli, všichni se měli rádi a já byla šťastná. Ale pak přišel náraz a moje růžové brýle se rozbily. Nikdy jsem se nikoho neprosila o tak ošklivý a nečekaný dárek- o realitu.
No jo, tak tu teď jen tak posedávám a nemám do čeho píchnout, jelikož z úsměvavých lidí se stali lidé s kamennými tvářemi, ze slunného počasí oblačno, z přátel cizinci a ze mě- ze smíška a blázna se stal někdo, kdo je skutečně nešťastný.
Ty brýle nejdou opravit, prostě nejdou. Snaha byla. A veliká. Protože mně se tady nelíbí. Nějak mi přijde, že se na mě i okolí kouká jinak nebo jsem si toho nikdy nevšímala(?). cítím pohrdání mou osobou, ale netuším co dělám špatně. Proč tak najednou? To jsem vážně byla tak slepá? Stáne se ze mě člen stáda? Ne, to doufám, že ne!
Není tak těžké udělat z blázna ovečku. A to ten člověk ani nemusí mít růžové brýle. Stačí mu zničit jeho sen, což všichni bez výjimky děláme dnes a denně a ani to nemusíme myslet zle. Stačí říct, že je nečí sen hloupost. Všechno se sesype jako domeček z karet. Dobře, možná si to moc beru, ale to dělá ta realita (fuj!). Proto NIKDY neříkejte o něčím snu, že je hloupý, i kdyby na krásně hloupý byl, nechte si to pro sebe a máte-li potřebu to říci nahlas, sdělte to doma zrcadlu, jelikož pro někoho může jeho sen být zábleskem světla ve tmě a vy mu ho zhasíte.
Nesnažte se toho někoho se střelenými sny zpacifikovat podle vašich představ, zničíte ho.
I když ničíme sny ostatním možná kvůli tomu, že nám připadají, že jsou něco víc, a že my jsme horší, zničíme-li jejich sen, skutečně se tím horším staneme. Jsme všichni stejně dobří se svými sny, protože jsou všechny stejně hodnotné, neexistují horší nebo lepší.
Ach ano, teď se kouknu přes střípek z těch mých rozbitých brýlí- sakra, musím je spravit!
Pamatujte si, že všechno, co si dokážete vysnít si můžete i splnit, stačí jen chtít.